Sasodīts, es tomēr novecoju

Vispār man nav bail novecot. Man ir bail no vecuma marazma, artrīta, protēzēm un tamlīdzīgām vecuma piedevām, taču būt vecam man šķiet pat burvīgi – tu vari uzvesties jocīgi un attaisnoties ar vecumu, lai kā tu dejotu, tas visus uzjautrinās, uz jaunākiem cilvēkiem var skatīties ar “ak jūs jaunie, naivie” skatienu un vispār ir kaudze ar bonusiem.

Es vienmēr cerēju, ka novecojot spēšu saglabāt vēsu prātu pret jaunākām paaudzēm, spēšu būt iecietīga un pieņemt jauniešu izdarības, pat, ja tās nesapratīšu. Līdz šim man tas veiksmīgi izdevās. Kad mani draugi apsprieda jauniešu paradumus sēdēt telefonos un spēlēt spēlītes, es allaž atgādināju, ka bijām tādi paši, tikai viedtālruņa vietā spēlējām PlayStation. Kad kāds moralizēja par jauniešu rupjo valodu, es allaž atgādināju, cik “spilgta” valoda bija mums pašiem. Kad kāds apsprieda jauniešu jokaino ģērbšanās stilu, es allaž atgādināju, cik tizli ģērbāmies mēs paši. Es biju tik lepna, ka nebiju veca, īgna tante, kura runā par jauniešiem kā par zudušo paaudzi, gluži tāpat kā manu vecāku paaudze runāja par manu paaudzi. Es patiesi saskatu jauniešos mežonīgu potenciālu un zinu, ka viņi ir spējīgāki par manu paaudzi.

Sasodīts, bet es atradu kaut ko, kur piesieties jauniešiem un nespēju to attaisnot ar: “mums arī tā bija”. Kaut es būtu palikusi neziņā!

Karoč, aizgāju ciemos pie draugiem un tur pusaudzis klausījās mūziku. Televizorā gāja videoklipi. Lai to, ko redzēju un dzirdēju noraksturotu, es lietošu lamuvārdu, piedodiet, bet citādi nevar. Tas bija Pizģets. Pilnīgs vājprāts. Paklausījos, paskatījos. Gandrīz paliku akla un kurla no debīlisma, ko redzēju. Vārdu sakot, tas ir kaut kāds mūsdienu reps. Turklāt nenormāli populārs. Ņemot vērā, ka reps man nekad nav simpatizējis (astoņu gadu vecumā pat sakāvos ar brālēnu, jo viņš teica, ka reps ir labāks par smago metālu), bet līdz šim es atzinu, ka reps ir mūzika, turklāt kvalitatīva, piemēram, Wu Tang Clan vai Cypress Hill.

Es centos nomierināties. Domāju – comon, tak neesi tik veca un neiecietīga. Es pat apdomāju, kādu mūziku klausījos tajā vecumā un skaidri atceros, ka toreiz pieaugušie nebija sajūsmā. Abi ar vīru atcerējāmies gan Eminema muļķīgos un rupjos klipus, gan Marylina Mansona mūziku un nolēmām – mēs vienkārši esam veci un gan arī šī jaunā mūzika ir vien tas pats Eminems tikai rozā kažokā, notetovētām sejām, košiem matiem, ieročiem rokās un visu laiku mētā naudu pa gaisu. Eminems dziedāja par to, cik grūti bija augt nabadzībā, šie dzied, cik forši būt bagātam.

Lai vai kā, miera man nebija. Sēdēju mājā un klausījos visas jaunības stulbākās dziesmas un atklāju, ka pat tizlākajās bija saturīga lirika un izpildītājs centās kaut ko nodot klausītājam. Turklāt, ja par morāli runā, tas nebija tik traki. Jo vairāk raku un vairāk apskatīju šos jaunos “izpildītājus”, jo vairāk nespēju saprast, kā to vispār kāds izvēlas klausīties. Taču izvēlas, turklāt neiedomājami daudz cilvēku. Šie mākslinieki ir super duper bagāti. Gandrīz tikpat bagāti, cik debīli. Neticami, vai ne?

Sapratu, ka man vajadzīgs speciālista viedoklis. Rakstīju kādam cilvēkam, kurš jaunāks par mani un labi pārzina mūziku, saņēmu daudz izglītojošas informācijas. Uzzināju, ka, protams, ne visi, bet šie “mākslinieki” tomēr ir jēdzīgi un viņi ir radījuši pat jaunu mūzikas stilu, kas uzlādē tā kā neviens cits. Līdzīgi kā Reivs agrāk, tā tagad ir šis. Vien-vārd-sakot, saņēmu atbildi – tu esi veca un vienkārši vairs to neizproti (ne tāda tekstā,protams). Tiesa, šie mākslinieki diez vai atstās nospiedumus cilvēces vēsturē, – kā Bītli vai Fredijs Merkūrijs, taču diez vai šī mūzika degradēs jauniešus.

Ko ar šo es gribēju teikt, – lai cik neizprotams mums kaut kas šķiet, tas nenozīmē, ka tas tāpēc ir slikts.

Ja interesē par kuriem tirliņiem es te runāju, tad iegooglējiet šos – Lil Pump un 6ix9ine.

4 Comments Add yours

 1. GODexists says:

  Sveiks! Izlasīju Tavu rakstu par mūziku. Pagaidām man youtube nevēra vaļā tos māksliniekus Lil pump un 6ix9ine, jo uzlikts ierobežotais režīms. Vēlāk paklausīšos, jo gribas zināt, cik uzlādējoša tā ir. …Esmu dzirdējusi, ka mūsdienās bīda degradējošu mūziku, kas jaunatnei skalotu smadzenes un iznīcinātu sapratni par vērtību sistēmu. Jaunieši domā, ka nauda un sekss ir galvenās vērtības, visas lietas, kas tiešām ir vērtības, tiek nonicinātas. Dziesmas veido un formē jauniešu uztveri un prātu. *Runājot par enerģisku mūziku, man patika Korn, Billy Talent, Oomph!, vēl daudz aizmirstas… BET – lielākajai daļai dziesmu ir negatīvi teksti! Es uz sevi pamanīju dziesmu vārdu ietekmi, tas atspoguļojās manā dzīvē. Rakstos – Bībelē, Bhagavd-gītā teikts, ka ticība nāk caur dzirdi, klausīšanos. Mēs visu to mūziku uzņemam sevī un uzpildāmies ar to, ja to klausās ar interesi, milzīgu patiku un emocionāli iegrimstot, tad tā mūs pamatīgi ietekmē zemapziņā, izmaina mūsu garu, būtību, turpmāko rīcību, ko mēs nepamanām un nezinam, jo mums nav zināms, kā citādi mēs rīkotos, ja mēs nebūtu klausījušies to un to mūziku un tā nebūtu mūs kaut kādā veidā ietekmējusi. Ir dziesmas, kas dod baigo enerģiju, tas ir baigi forši! *Es esmu izvēlējusies neklausīties dziesmas, kas ļoti, ļoti, ļooooti patīk, ka pilnīgi kūstu no melodijas, bet dziesmas teksts ir negatīvs. Mūzika jau tāpat kā vecāki un draugi gadiem ritot atstāj mūsos informāciju. Ja mums ģimenē teiks, ka esam neveiksminieki, neko nemākam, vai esam muļķi, mēs arī sevi tā uztversim, jo mūsos tas būs ielikts. Ja kāds ar baudu klausīsies dziesmu, ka viņu pameta, viņam sāp, viņš cieš, tad, iespējams, nākotnē pievilks tādus pašus neveiksmīgus scenārijus. Tā, apmēram. *Zelts (nauda) un baudas tiek uzstādītas kā Dievs, bet, tiecoties pēc izklaudēm un jutekļu apmierināšanas, īsta laime nav sasniedzama, bet, ja to iemāca un ieskalo smadzenēs, tad cilvēki naivi domās un ticēs, ka tā ir īstā laime. Tas ir tādēļ, lai cilvēki visu laiku vergotu un visu laiku pirktu visu, lai tie, kas pārdod kļūtu arvien bagātāki. Noslēgtais loks, ceļā uz laimi, bet pilnīgi nepareizā virzienā. Viss tiek darīts tādēļ, lai cilvēki būtu viegli vadāmi un paverdzināmi ar nemitīgiem maksājumiem un nevajadzīgiem pirkumiem. Bet īstā laime nav villa, briljanti, 10 kruti auto.. Īstā laime ir mīlestība, miers, harmonija, pateicība par visu, kas ir, dzīvot šeit un tagad mirklī, saskatīt nejaušības, kas nav nejaušības, uztvert brīnumu ik mirkli. Vienā Tavā rakstā bija par Tavu, vīra un bērna pastaigu kaut kādā, laikam, vīra atrastā, uzietā vietiņā starp kokiem, kas agrāk nebija pamanīta…ja pareizi atceros detaļas, bet tajā stāstā bija īsta laime.

  Like

  1. Zane Nuts says:

   Paldies par Tavu interesanto, informācijas bagāto komentāru. Man pašai šķiet, ka šī mūzika, kuru es nesaprotu, man šķiet tieši šāds smadzeņu skalošanas produkts, jo tur tik nauda tiek slavināta. Jāatzīst, ka nespēju to ilgi klausīties, vien aši apskatījuši dažas dziesmas un jau pilnībā sacepos 😀

   Un pilnībā piekrītu Tevis teiktajam par laimi – tieši mirkļi no dzīves ir bijuši laimes pildīti tādēļ, ka tie vienkārši tādi ir, neviss materiālu lietu dēļ. Tā diena tajā pļavā tiešām bija laimes pilna.

   Like

 2. Lilita says:

  Uz šī fona – ak, KunKs, kā es kaifoju, ka mans 14gadnieks no saviem gandrīz pusgadsimtu jaunajiem večiem ‘paņēmis’ Eminemu, Frediju Merkūriju un Maiklu Džeksonu, un arī pārējais viņa repertuārs izklausās visnotaļ sakarīga modernā mūzika.

  Like

  1. Zane Nuts says:

   Tev tiešām ir paveicies 😀

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s